00
ماد بهداشت

نقش تغذیه در درمان سلولیت

رژیم غذایی نقش غیرقابل انکاری در درمان سلولیت دارد. رژیم غذایی مناسب و کنترل شده با کاهش کالری دریافتی بدن مانع از تشکیل سلولیت می گردد. یک رژیم غذایی منطقی به کاهش حجم چربی در نواحی از بدن که چربی انباشته گردیده است کمک شایانی می کند.
رژیم غذایی سالم با ارتقاء عملکرد جریان خون و جریان لنفاوی در بدن باعث کاهش تجمع مایعات و سموم در بین سلول های چربی شده و به پاکسازی بدن کمک می کند. مهمترین نکته در تغذیه مناسب سلولیت اصلاح عادات غذایی بد  و نامناسب است. محصولات لبنی پر چرب، فست فود ها و غذاهای آماده، غذاهای چرب و شیرین و آبمیوه های صنعتی را از رژیم غذایی خود حذف نمایید. این قبیل مواد خوراکی با فراهم آوردن کالری زیاد در بدن، باعث اختلال در متابولیسم شده و احتمال ابتلا به سلولیت را دو چندان می نمایند.مواد غذایی با کالری بالا علاوه بر تشدید علائم سلولیت، شانس ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و افزایش سطح کلسترول و هورمون های خون را بیشتر می کند.
میوه ها وسبزیجات تازه به دلیل اینکه سرشار از فیبر گیاهی و غنی از آنتی اکسیدانها هستند به بهبود بافت سلولیت ، دفع سموم تجمع یافته و تصفیه بدن کمک می کند. مواد معدنی ضروری موجود در سبزیجات تازه باعث بهبود کلیه عملکردهای بدن انسان شده و به کاهش تخریب بدن توسط رادیکال های آزاد منجر می شود. جایگزین نمودن اسید های چرب ضروری از قبیل روغن ماهی و روغن زیتون به جای روغن های ناسالم به حفظ تناسب اندام و وزن ایده آل و بهبود عملکرد هورمون ها در بدن منجر می شود.
لازم به ذکر است که رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند سلولیت را از بین ببرد. مجموعه ای از عوامل شامل ورزش منظم، رژیم غذایی مناسب در کنار استفاده از یک کرم آنتی سلولیت گیاهی  می تواند باعث بهبود علائم سلولیت گردد. هنگامی که بدن انسان شروع به چربی سوزی می کند در ابتدا چربی ها در قسمت شکم و بالا تنه فرد کاسته می شود و کاهش چربی در ناحیه ران، باسن در مرحله بعدی قرار دارد. با توجه به این که تجمع چربی در زنان بیشتر در پایین تنه اتفاق می افتد لذا درمان کامل سلولیت نیاز به زمان 2 الی 4 ماهه دارد. چربی های اشباع شده در ناحیه شکمی نیز باعث نارسایی های متابولیک و بیماری های قلبی و عروقی و دیابت می گردد.

گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.آدرس:

دفتر مرکزی : مشهد - بلوار سپهبد قرنی - بین قرنی 21 و 23 برج مجد 1 طبفه سوم واحد 306

تلفن:

05137130910
05137130911
05137130912

فکس:

05137130913

پیام کوتاه:

2000 7070 2000

ایمیل فروش:

sales@andria.ir

درباره ما - فرم تماس با ما - فروشگاه آرایشی بهداشتی