لوگو آندریا

سلولیت چیست

سلولیت چیست؟


به تجمع بر شکل چربی های اضافه در لایه زیرین پوست و یک نقطه خاص از بدن که به دلیل اختلال در سوخت وساز آنها و   به جای اینکه به طور یکسان در تمام نقاط بدن پخش شوند به همراه برخی مواد سمی زیر پوست رسوب می کند و ظاهر ناهموار به سطح پوست داده باشد سلولیت گفته می شود.
سلولیت بیشتر در باسن، کشاله ران، شکم، پهلوها و بازوها تشکیل می شود و در زنان بسیار شایع تر است.

نحوه تشکیل سلولیت:

ازدیاد بافت چربی در زیر پوست و در منطقه ای که بافت پیوندی عملکرد خود را از دست بدهد سلول های پوست ضعیف شده و باعث ایجاد سلول های چربی به صورت توده ای می گردد.این توده های کوچک، بافت همبند را تحت فشار قرار داده و در نتیجه افزایش وزن و فشار، پوست از شکل طبیعی خود خارج می شود. سلولیت به ساختار پوست وبافت پیوندی وابسته است بنابراین سلولیت نه تنها در افراد چاق بوجود می آید بلکه در افراد لاغر و با تناسب اندام نیز دیده می شود. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کم شده که باعث تشدید سلولیت می گردد .

عوامل ایجاد سلولیت:

1-    عوامل هورمونی: اختلال در عملکرد هورمونها از قبیل استروژن، انسولین و تیروئید میتواند باعث تشدید و یا ایجاد سلولیت شود. زنان در دوران بلوغ پیش از قاعدگی و یائسگی و یا با مصرف قرص های ضدبارداری دچار تغییرات هورمونی شده که در نهایت منجر به سلولیت می شود. هورمون های استروژن باعث تجمع چربی در اندام تحتانی می شود.

2-    عوامل ژنتیکی:

ژن های معینی از طریق مستعد نمودن زمینه باعث تشکیل سلولیت می شوند. عوامل موروثی مانند نژاد، جنسیت، سوخت وسازکند در بدن و ناکارآمدی سیستم گردش خون منجر به انباشتگی سلول های چربی و پیدایش سلولیت می گردد .

3-    رژیم غذایی:

افراد دارای رژیم غذایی چرب و سرشار از کربوهیدرات و نمک مستعد ایجاد سلولیت هستند. استفاده ناچیز از مواد غذایی دارای فیبر و سبزیجات تازه در رژیم غذایی این افراد باعث تضعیف عملکرد سیستم سم زدایی بدن شده و منجر به تشکیل بافت سلولیت می گردد.عدم نوشیدن آب کافی و مصرف نوشیدنی های حاوی شکر نیز درایجاد سلولیت نقش مهمی دارد.

4-    سبک زندگی:

کم تحرکی، نداشتن فعالیت بدنی منظم، استعمال دخانیات و استرس نیز از عوامل تشکیل سلولیت می باشند.

5-    پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک:

پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک باعث کاهش گردش خون زیر پوست شده که منجر به تشکیل بافت چربی می شود.

نحوه تشخیص سلولیت:

هر فردی می تواند با یک معاینه ساده از قسمت های ران، پاها و شکم خود، فرورفتگی ها و ناهمواری ها ی پوستی که شبیه به پوست پرتغال می باشد و ظاهری زشت به پوست داده است را مشاهده کرده و  به وجود سلولیت پی برده و نسبت به درمان آن اقدام کند.
کرم کرم پرفکت فیت آندریا با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثره کاملا گیاهی ، تاثیر قابل توجهی در درمان سلولیت دارد . این محصول با فراهم آوردن تغذیه کافی برای بافت پیوندی ، باعث بازگشت حالت طبیعی و سفتی پوست شده و با افزایش گردش خون در زیر پوست و تخلیه مایعات میان بافتی ، امکان پیدایش بافت های چربی جدید را از بین می برد .

 

.گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت 

ماد بهداشت | کرم های گیاهی | محصولات پوستی ارگانیک

استفاده از مطالب این سایت در دیگر سایت ها تنها با ذکر نام منبع  andria.ir  و درج لینک آن مطلب مجاز می باشد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت ماد بهداشت میباشد

فیس بوک آندریا اینستاگرام آندریا گوگل پلاس آندریا

 گروه ماد بهداشت