لوگو آندریا

Hydroquinone Side Effects


 مضرات و عوارض جانبی هیدروکینون در کرم های روشن کننده پوست

استفاده از هیدروکینون ((HYDROQUINONE در کرم های روشن کننده پوست بطور گسترده ای رواج دارد. حال آنکه این ماده دارای عوارض جانبی متعددی می باشد. امروزه بسیاری از کشورها، تولید و فروش محصولات حاوی هیدروکینون را ممنوع نموده اند. در ادامه به مضرات و آثار سوء هیدروکینون در بدن انسان می پردازیم.
لکه های پوستی از دیرباز در بسیاری از انسان ها وجود داشته است. دلیل پیدایش این لکه ها می تواند بیماری و یا عوامل محیطی باشد. بوجود آمدن لک های پوستی ناشی از تولید بیش از حد رنگدانه ملانین (MELANIN ) در پوست می باشد. ملانین از اسید آمینه تیروزین  (Tyrosine )  که در اثرعمل آنزیم تیروزنیاز (Tyrosinase enzyme ) در ملانوزوم سلول های ملانوسیت (Melanocyte ) پوست بوجود می آید. تجمع زیاد سلول های ملانین، باعث تیره شدن رنگ پوست و پیدایش انواع لکه های پوستی می شود.


انواع لکه های پوستی را از اینجا مطالعه فرمائید.

هیدروکینون چیست؟

 هیدروکینون یک محصول جانبی از متابولیسم بنزن 1(که یک ماده سرطان زا می باشد) است. این ماده با مهار تشکیل ملانین در پوست، سبب کاهش لک ها و تیرگی پوست می شود.
عمده مضرات عوارض جانبی هیدروکینون:
1-    اصلی ترین عارضه مصرف کرم های حاوی هیدروکینون، افزایش احتمال ابتلا به بیماری AML 2 می باشد.  AML یک نوع سرطان است که بر روی مغز استخوان و گلبول های سفید خون تاثیر می گذارد.
2-    استفاده مداوم از هیدروکینون، باعث ناراحتی های جدی پوستی از قبیل قرمزی، تحریکات پوستی، التهاب، سوزش و خارش می گردد.
3-    افزایش حساسیت های پوستی  و مستعد نمودن پوست به حساسیت های جدید .
4-    افزایش آسیب های ناشی از اشعه خورشید و در نتیجه افزایش شانس ابتلا به سرطان پوست .
یافته های متعدد علمی حاکی از نقش هیدروکینوندر تشکیل سرطان و افزایش التهابات پوستی می باشد.استفاده از کرم های روشن کننده حاوی ترکیبات گیاهی، بهترین جایگزین برای این ماده می باشد.
کرم کرم روشن کننده پوست آندریا فاقد هیدروکینونوکوجیک اسید بوده و بدون هیچگونه عوارض جانبی و مواد شیمیایی مضر، از تشکیل ملانین جدید در پوست جلوگیری کرده و فعالیت آنزیم تیروزنیاز را مختل می سازد.1.    EPA (به تایید آژانس حفاظت از محیط)
2.    AML (acute myeloyenous leukemia)

.گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت

 

ماد بهداشت | کرم های گیاهی | محصولات پوستی ارگانیک

استفاده از مطالب این سایت در دیگر سایت ها تنها با ذکر نام منبع  andria.ir  و درج لینک آن مطلب مجاز می باشد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت ماد بهداشت میباشد

فیس بوک آندریا اینستاگرام آندریا گوگل پلاس آندریا

 گروه ماد بهداشت